DR ANNA MASŁOŃ-ORACZ

2 mins read

Jest doradcą ds. zarządzania strategicznego i międzynarodowej ekspansji firm. Pełnomocnik Rektora SGH ds. Afryki, adiunkt w Szkole Głównej Handlowej, autorka wykładów i szkoleń z zakresu zarządzania strategicznego, które prowadzi na trzech kontynentach (Europa, Afryka, Azja).

Odbyła liczne wyjazdy studyjne do Rwandy, Zambii, Burundi, Tanzanii, Ugandy, Kenii i Chin. Afryka narodziła się we mnie – tak często odpowiada na pytanie, skąd bierze się jej fascynacja tym kontynentem (zainteresowanie to trwa już ponad 20 lat). Zaczęło się od pracy wolontariuszki w Polskiej Akcji Humanitarnej (w latach 90. uczyła uchodźców z Afryki języka polskiego i kultury polskiej), potem była współpraca naukowa i działalność w ramach fundacji zajmujących się projektami w Afryce.

Jest menadżerem, głównym wykonawcą i koordynatorem projektu „Jean Monnet o Unii Europejskiej i współczesnej Afryce Subsaharyjskiej – podejście interdyscyplinarne AFROEU”. Od wielu lat związana też z rynkiem projektów UE. Była również Wiceprezesem Zarządu spółki Grupy PKN ORLEN – Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny oraz członkiem Rady Nadzorczej Centrum Edukacyjnego Grupy PKN Orlen. Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej. Indeksowana w ogólnopolskiej bazie ZnaneEkspertki.pl. Ma za sobą 10 lat studiów i 20-letnie doświadczenie zawodowe, w tym w środowiskach pozaeuropejskich. Ponad 100 wystąpień i prelekcji na konferencjach krajowych i zagranicznych oraz publikacje w uznanych czasopismach i rozdziałach książkowych.  

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz w dziale: AMBASADORZY KIERUNKU

MGR ROBERT BANNACH

Magister Robert Bannach – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w 1997 r. Były żołnierz wojskowych

DR ŁUKASZ SZWED

dr Łukasz Szwed – absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu, Politechniki Częstochowskiej, Akademii

DR MICHAŁ NOWAKOWSKI

dr Michał Nowakowski, radca prawny – prawnik z zamiłowaniem do nowych technologii, a także CEO w

AMB. DR PIOTR ŁUKASIEWICZ

Dyplomata cywilny i wojskowy, doradca Ministrów ON i SZ, ambasador i pułkownik rezerwy Wojska Polskiego. Reprezentant