DR NAGMELDIN KARAMALLA-GAIBALLA

3 mins read

Jest politologiem, ekonomistą, poetą, pisarzem i działaczem społeczno-kulturalnym pochodzącym z Sudanu. Stopień doktora nauk społecznych uzyskał w Instytucie Nauk Politycznych i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Posiada magistra ekonomii (finanse i bankowość) z dwoma innymi certyfikatami finansowymi wydanymi przez Instytut Narodów Zjednoczonych ds. Szkoleń i Badań Naukowych w Genewie, w zakresie „rozwoju i regulacji rynku kapitałowego” oraz „międzynarodowych graczy w dziedzinie finansów publicznych i zarządzania długiem”. Posiada również certyfikat „Religii, konfliktów i pokoju” z Harvard University, USA.

Obecnie jest profesorem w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z zarządzania finansami publicznymi i jego komponentami, politologii i studiów międzynarodowych, zarówno dla studentów studiów MBA, jak i licencjackich. Jest wykładowcą wizytującym w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, gdzie prowadzi wykłady z ekonomii politycznej wojen domowych, konfliktów i migracji.

Wykładowca wizytujący na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, wykładowca wizytujący na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Jest autorem polskiej książki „Sudan: Konflikt w Darfurze (2003-2011)”, wydanej w 2017 r. Przez Uniwersytet Warszawski.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych i Polskiego Towarzystwa Afrykańskiego, członkiem rady doradczej British Journal of Human Resource and Leadership, przewodniczącym Fundacji Euro-African, przewodniczącym Fundacji Southern Connect oraz członkiem Komitetu Rzecznictwa Społeczność afrykańska w Polsce.

Posiada udokumentowane doświadczenie w funkcjonowaniu misji dyplomatycznych i organizacji międzynarodowych, współpracuje z państwami członkowskimi, organami międzyrządowymi lub urzędnikami wysokiego szczebla.

Biegła znajomość trzech języków: arabskiego, angielskiego i polskiego z różnych grup językowych pozwala mu na współpracę międzykulturową. Brał udział w wywiadach prasowych, radiowych i telewizyjnych w Radiu Tok FM, Programie Polskiego Radia III, TVN, Polsat TV, Newsweek Polska, dziennik Rzeczpospolita i Gazeta Wyborcza.

Dr. Nagmeldin Karamalla-Gaiballa tworzy także poezję. W 2004 roku opublikował swój debiutancki zbiór poezji zatytułowany „Masarib ar-Rahil”. Jest także autorem książki opublikowanej w 2017 roku „Sudan: Conflict in Darfur (2003-2011)”.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz w dziale: AMBASADORZY KIERUNKU

MGR ROBERT BANNACH

Magister Robert Bannach – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w 1997 r. Były żołnierz wojskowych

DR ŁUKASZ SZWED

dr Łukasz Szwed – absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu, Politechniki Częstochowskiej, Akademii

DR MICHAŁ NOWAKOWSKI

dr Michał Nowakowski, radca prawny – prawnik z zamiłowaniem do nowych technologii, a także CEO w

AMB. DR PIOTR ŁUKASIEWICZ

Dyplomata cywilny i wojskowy, doradca Ministrów ON i SZ, ambasador i pułkownik rezerwy Wojska Polskiego. Reprezentant