INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ – OCENA KONFLIKTU

5 mins read

Konferencja ma na celu przybliżenie przyczyn inwazji Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 r. oraz przedstawienie agresywnej polityki Rosji w kontekście militarnym, dyplomatycznym, gospodarczym i politycznym. W trakcie prelekcji ukazane zostaną aspekty bezpieczeństwa Europy oraz Polski oraz wpływ wojny na postrzeganie sposobów prowadzenia działań militarnych, szczególnie z wykorzystaniem narzędzi sieciowych. Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jakie znaczenie w czasie tego konfliktu mają prowadzone działania w cyberprzestrzeni, przestrzeni medialnej, czym jest dezinformacja i jakie znaczenie dla prowadzenia działań zbrojnych ma pozyskanie wiedzy ze źródeł otwartych tzw. OSINT.

Wokół powyższych zagadnień będziemy poruszać się podczas konferencji organizowanej przez Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie pt. „Inwazja Rosji na Ukrainę – ocena konfliktu.”, która odbędzie się 18 listopada br. w Centrum Kultury Scena To Dziwna (eSTeDe), które mieści się na ul. Roosevelta 42 w Gnieźnie.

Swoje wystąpienia podczas konferencji zaprezentują:

  • Działania rosyjskich i amerykańskich służb specjalnych przed i w trakcie inwazji Rosji na Ukrainę – płk. rez. Maciej Matysiak b. z-ca Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, p.o.dyrektora Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie ANS w Gnieźnie.
  • Ukraina skazana na rosyjską agresję? Wielkoruskie DNA Putina. – dr Agnieszka Bryc, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce (specjalność stosunki międzynarodowe), adiunkt na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu, kieruje sekcją stosunków międzynarodowych w Polskim Towarzystwie Nauk Politycznych.
  • Internet w nowoczesnym konflikcie. Otwarte źródło informacji, dezinformacji oraz walki o serca i umysły – red. Jarosław Kociszewski, redaktor naczelny portalu www.new.org.pl, poświęconemu tematyce międzynarodowej, ekspert Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju „Stratpoints”.
  • Rosyjska taktyka prowadzenia operacji lotniczych oraz operacji wsparcia dla Ukrainy w Polsce – gen. bryg. rez. pilot Tomasz Drewniak, przez lata służby pełnił funkcję m.in. Inspektora Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz szefa Zarządu Wojsk Lotniczych – jako zastępca Inspektora Sił Powietrznych.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do przyszłorocznych maturzystów, dla których odpowiedni wybór przyszłej drogi zawodowej będzie miał duży wpływ na całe dorosłe życie, stanowi też doskonałą okazję do promocji kolejnych kierunków analitycznych, planowanych w ANS Gniezno. Zainteresuje także osoby, które w sposób świadomy chcą poruszać się i korzystać z zasobów współczesnego świata. Stąd też w sposób szczególny zapraszamy:

• przedstawicieli oświaty,

• maturzystów i studentów,

• dziennikarzy i specjalistów zajmujących się finansami,

• przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej,

• kadrę zarządzającą,

• osoby pragnące rozszerzyć swoją wiedzę.

Konferencja ma charakter otwarty, ale z uwagi na bardzo duże zainteresowanie tematem obowiązują zapisy, którymi zajmuje się Pani Natalia Jurkiewicz. Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt:

• telefoniczny, pod numerem 667 300 280,

• e-mailowy: n.jurkiewicz@ans-gniezno.edu.pl,

• poprzez Facebook – fanpage analitik.pl.

Szczegółowy program konferencji oraz informacje organizacyjne znajdą Państwo na stronie internetowej poświęconej temu wydarzeniu:

analitik.pl (także na fanpage analitik.pl na Facebooku oraz Instagramie),

ans-gniezno.edu.pl. (także na fanpage ANS Gniezno na Facebooku).

Chcielibyśmy również poprosić Państwa o rozpowszechnienie informacji o naszej konferencji wśród pracowników Państwa instytucji, za co z góry bardzo serdecznie dziękujemy.

Łączymy wyrazy szacunku!

Konferencja w całości sfinansowana jest ze środków budżetu państwa z projektu: „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości 2022”.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz w dziale: KONFERENCJE, WYKŁADY OTWARTE