
Konferencja ma na celu przybliżenie w teorii i praktyce analiz finansowych i audytu śledczego oraz zaprezentowanie na przykładach sposobów i metod działania zorganizowanych grup przestępczych. W świat zagrożeń i kradzieży myśli technologicznej zabierze wykład dotyczący szpiegostwa przemysłowego, który zapozna słuchacza z niebezpieczeństwem wykorzystania informacji przez nieuprawnione do tego osoby. Najnowsze przykłady pozwolą zrozumieć zamiary sprawców oraz rolę i wagę skutecznej ochrony informacji. Istotnym celem konferencji będzie wskazanie znaczenia występującego ryzyka prania brudnych pieniędzy oraz finansowania terroryzmu, które powstaje podczas wyzwań technologicznych, zachodzących przy opracowywaniu zgodności funkcjonowania kryptowalut od tradycyjnych programów zgodności. Warto również zapoznać się z omówieniem funkcji należytej staranności oraz regulacji instytucji obowiązanych (ang. poznaj swojego klienta) przy opracowywaniu kryptograficznych analiz finansowych.
I właśnie wokół tych zagadnień będziemy poruszać się podczas konferencji organizowanej przez Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie pt. Kryptowaluty i analizy finansowe blockchain, która odbędzie się 21 października br. w Auli Pomnik, przy ul. Kostrzewskiego 3 w Gnieźnie.
Swoje wystąpienia podczas konferencji zaprezentują:
- Analizy finansowe blockchain – mgr Marek Kołtun, biegły sądowy z zakresu audytu śledczego i kryptowalut przy Sądzie Okręgowym w Krakowie.
- Szpiegostwo przemysłowe – jak przeciwdziałać – dr Łukasz Szwed, oficer Wojska Polskiego, wielokrotny uczestnik misji na Bałkanach, Bliskim Wschodzie, Azji i Afryce. Uczestnik wielu kursów zagranicznych i krajowych.
- Miejsce AML/CFT w zdecentralizowanym świecie. Czy instytucje obowiązane i nadzór są gotowi na nowe zjawiska technologiczne na rynku finansowym? –dr Michał Nowakowski, r.pr., prawnik z zamiłowaniem do nowych technologii, a także CEO w start-upie Ceforai zajmującym się implementacją etycznej sztucznej inteligencji.
- Charakterystyka sprawców zorganizowanej przestępczości ekonomicznej – mgr Robert Bannach,były żołnierz wojskowych organów ścigania – Żandarmerii Wojskowej, a od 2003 r. prokurator Prokuratury Rejonowej w Gdyni.
- Zdecentralizowane finanse – hit czy kit? – dr nauk prawnych inż. Rafał Tomasz Prabucki, członek CYBER SCIENCE i Legalengineering, asystent w projektach dotyczących wykorzystania nowych technologii w przemyśle: MAS4AI na Uniwersytecie Śląskim i SHOP4CF na Uniwersytecie Opolskim.
Konferencja adresowana jest przede wszystkim do przyszłorocznych maturzystów, dla których odpowiedni wybór przyszłej drogi zawodowej będzie miał duży wpływ na całe dorosłe życie, stanowi też doskonałą okazję do promocji kolejnych kierunków analitycznych, planowanych w ANS Gniezno, jak m.in. „Analizy finansowe blockchain”. Zainteresuje także osoby, które w sposób świadomy chcą poruszać się i korzystać z zasobów współczesnego świata. Stąd też w sposób szczególny zapraszamy:
- przedstawicieli oświaty,
- maturzystów i studentów,
- dziennikarzy i specjalistów zajmujących się finansami,
- przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej,
- kadrę zarządzającą,
- oraz wszystkie osoby pragnące rozszerzyć swoją wiedzę.
Konferencja ma charakter otwarty, ale z uwagi na bardzo duże zainteresowanie tematem obowiązują zapisy, którymi zajmuje się Pani Natalia Jurkiewicz. Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt:
- telefoniczny, pod numerem 667 300 280,
- e-mailowy: n.jurkiewicz@ans-gniezno.edu.pl,
- poprzez Facebook – fanpage Analitik.pl.
Szczegółowy program konferencji oraz informacje organizacyjne znajdą Państwo na stronie internetowej poświęconej temu wydarzeniu:
- analitik.pl (także na stronie Analitik.pl na Facebooku oraz Instagramie),
- ans-gniezno.edu.pl.
Chcielibyśmy również poprosić Państwa o rozpowszechnienie informacji o naszej konferencji wśród pracowników Państwa instytucji, za co z góry bardzo serdecznie dziękujemy
Łączymy wyrazy szacunku!
Konferencja sfinansowana jest ze środków pochodzących z projektu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości 2022.
