KS. MGR PIOTR WOJNAROWSKI SDB

2 mins read

Ks. Piotr jest salezjaninem od 31 lat i księdzem od 23 lat. Po święceniach kapłańskich pracował przez 5 lat w Polsce. W roku 2003 wyjechał ma misje do Afryki. Najpierw pracował w środkowej Ghanie jako dyrektor Salezjańskiej Szkoły Technicznej w Sunyani.

Następnie został mianowany delegatem ds. młodzieży na Afrykę Zachodnią Angielskojęzyczną, która obejmuje takie kraje jak Ghana, Nigeria, Liberia i Sierra Leone. W ciągu kolejnych 6 lat często odwiedzał te kraje organizując warsztaty, spotkania i konferencje dla młodzieży. W tym też czasie, ze względu na swoją funkcję i różne spotkania, miał okazję odwiedzić takie kraje afrykańskie jak RPA, Kenia, Zambia, Kongo, Rwanda, Etiopia, Kamerun, Togo, Mali i Senegal.

Następnie przez kolejne 2 lata był proboszczem parafii Św. Jana Bosko w Tema w Ghanie i pracował w tym samym czasie w Don Bosco Child Protection Centre, które opiekuje się dziećmi, ofiarami handlu żywym towarem oraz wykorzystywanymi seksualnie i do pracy.

Doświadczenia swojej pracy opisał w książce „Przywrócona”. Od roku 2018 pracował w Gambii, gdzie wraz z innymi współbraćmi zakładał nową placówkę salezjańską w Kunkujang Mariama. W październiku 2021 roku rozpoczął podyplomowe studia „Ochrona nieletnich” na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Po studiach planuje wrócić do Afryki, aby jeszcze skuteczniej pomagać dzieciom i młodzieży, zwłaszcza tej najbiedniejszej i wykorzystywanej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz w dziale: AMBASADORZY KIERUNKU

MGR ROBERT BANNACH

Magister Robert Bannach – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w 1997 r. Były żołnierz wojskowych

DR ŁUKASZ SZWED

dr Łukasz Szwed – absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu, Politechniki Częstochowskiej, Akademii

DR MICHAŁ NOWAKOWSKI

dr Michał Nowakowski, radca prawny – prawnik z zamiłowaniem do nowych technologii, a także CEO w

AMB. DR PIOTR ŁUKASIEWICZ

Dyplomata cywilny i wojskowy, doradca Ministrów ON i SZ, ambasador i pułkownik rezerwy Wojska Polskiego. Reprezentant