/

Lockheed Martin opracowuje technologię łączącą pojazdy wojskowe z sieciami 5G

3 mins read

Lockheed Martin planuje zademonstrować swoje nowe technologie sieciowe 5G podczas Project Convergence’22. Gigant kontraktów obronnych złożył wniosek o przetestowanie jego rozwiązań w ramach corocznego eksperymentu armii amerykańskiej. Ćwiczenie przeprowadzone przez Lockheed Martin w listopadzie 2021 r. miało na celu integrację i modernizację sprzętu piątej generacji w wojsku. Ta technologia rozwinie obecne i zapewni nowe możliwości pilotom, żołnierzom piechoty oraz marynarce wojennej w połączonych operacjach. Technologia bezprzewodowa piątej generacji to wyraźna poprawa w porównaniu do jej poprzedników, obiecująca szybsze prędkości i zwiększoną przepustowość[1]C. Demarest, Lockheed eyes Project Convergence after successful 5G expedition, „DefenseNews”, 23.03.2022, … Continue reading.

Amerykański producent sprzętu obronnego pracuje nad technologią łączenia pojazdów wojskowych z sieciami 5G – Open Architecture Processor – która wygląda jak¬ laptop, a wielkością i wagą przypomina akumulator samochodowy. Kierownik programu David Rohall powiedział, że urządzenie płynnie łączy pojazdy wojskowe w każdym wieku z siecią 5G, aby zapewnić lepszą komunikację w teatrze działań wojennych. Firma obecnie eksperymentuje z tą technologią w 25-letnim Humvee w Laboratorium Rozwoju i Integracji w Orlando. Zespół programistów z amerykańskiego koncernu zbrojeniowego wykorzystał dwa komercyjne Humvee do przetestowania czasu opóźnień w środowisku rzeczywistym w witrynie testowej elektroniki firmy. Według Rohalla test wytworzył całkowity czas rundy wynoszący około 30 ms, co uważa się za dobry wynik. Mniejsze opóźnienie oznacza lepszą komunikację w terenie, dając zespołowi przewagę przy podejmowaniu szybkich decyzji. W ubiegłym roku Lockheed ogłosił również, że współpracuje z amerykańskim operatorem sieci bezprzewodowej Verizon w celu opracowania technologii 5G zapewniającej niezawodne i bardzo bezpieczne połączenia dla armii amerykańskiej[2]J. Saballa, Lockheed Developing Tech to Connect Military Vehicles to 5G Networks, „The Defense Post”, 23.03.2022, https://www.thedefensepost.com/2022/03/23/lockheed-military-vehicles-5g/, … Continue reading.

Przypisy

Przypisy
1 C. Demarest, Lockheed eyes Project Convergence after successful 5G expedition, „DefenseNews”, 23.03.2022, https://www.defensenews.com/battlefield-tech/it-networks/5g/2022/03/23/lockheed-eyes-project-convergence-after-successful-5g-expedition/, 28.03.2022.
2 J. Saballa, Lockheed Developing Tech to Connect Military Vehicles to 5G Networks, „The Defense Post”, 23.03.2022, https://www.thedefensepost.com/2022/03/23/lockheed-military-vehicles-5g/, 28.03.2022.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz w dziale: NEWSY