MGR TOMASZ GAŁKA

1 min read

Od 2001 r., pełni służbę w Jednostce Komandosów w Lublińcu, gdzie przeszedł szlak bojowy odbywając misje w Macedonii, Iraku i Afganistanie. W uznaniu osiągnięć został odznaczony z rąk dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego, w imieniu Armii Amerykańskiej medalem – Combat Infantryman Badge. W 2012 r. uczestniczył w międzynarodowym kursie Dowódców Plutonów Leśnych w Gujanie Francuskiej.

W lipcu 2015 r. jako pierwszy polski żołnierz, został skierowany na sześciomiesięczny kurs SERE SPECIALIST w USA, który ukończył z pierwszą lokatą, jako pierwszy w historii uczelni obcokrajowiec. W 2016 r. za dotychczasową służbę otrzymał tytuł najlepszego podoficera Jednostki Wojskowej Komandosów. Z kolei Dowództwo Wojsk Specjalnych przyznało mu tytuł najlepszego podoficera w Wojskach Specjalnych. W tym samym roku otrzymał również nagrodę BUZDYGAN 2015.

W lipcu 2016 r. obronił pracę magisterską na temat: „FRONTEX – agencja strzegąca zewnętrznych granic Unii Europejskiej”. W uznaniu zasług, profesjonalizmu oraz zaangażowania podczas pełnienia służby na teatrze działań, został także wyróżniony przez amerykańskie Siły Lądowe medalem – Army Commendation Medal.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz w dziale: AMBASADORZY KIERUNKU

MGR ROBERT BANNACH

Magister Robert Bannach – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w 1997 r. Były żołnierz wojskowych

DR ŁUKASZ SZWED

dr Łukasz Szwed – absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu, Politechniki Częstochowskiej, Akademii

DR MICHAŁ NOWAKOWSKI

dr Michał Nowakowski, radca prawny – prawnik z zamiłowaniem do nowych technologii, a także CEO w

AMB. DR PIOTR ŁUKASIEWICZ

Dyplomata cywilny i wojskowy, doradca Ministrów ON i SZ, ambasador i pułkownik rezerwy Wojska Polskiego. Reprezentant