PŁK REZ. MGR INŻ. MACIEJ MATYSIAK

1 min read

Asystent w Państwowej Szkole Wyższej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Wykładowca Szkoły NATO w Oberammergau w Niemczech. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W trakcie zawodowej służby wojskowej zajmował stanowiska służbowe od oficera młodszego – podporucznika do stanowiska zaszeregowanego do stopnia generała brygady. Służbę zawodową zakończył w 2016 r. w stopniu pułkownika.

Wielokrotnie brał udział w ćwiczeniach, szkoleniach i innych przedsięwzięciach międzynarodowych w Polsce, Europie (Niemcy, Belgia, Bułgaria, Albania, Litwa, Portugalia) oraz na świecie (USA). Ponadto uczestniczył w misjach poza granicami kraju tj.: w misji OBWE w Chorwacji, misji OBWE w Kosowie, misji NATO w Bośni i Hercegowinie, misji koalicyjnej w Iraku. Realizował także doraźne zadania w ramiach misji NATO w Afganistanie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz w dziale: AMBASADORZY KIERUNKU

MGR ROBERT BANNACH

Magister Robert Bannach – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w 1997 r. Były żołnierz wojskowych

DR ŁUKASZ SZWED

dr Łukasz Szwed – absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu, Politechniki Częstochowskiej, Akademii

DR MICHAŁ NOWAKOWSKI

dr Michał Nowakowski, radca prawny – prawnik z zamiłowaniem do nowych technologii, a także CEO w

AMB. DR PIOTR ŁUKASIEWICZ

Dyplomata cywilny i wojskowy, doradca Ministrów ON i SZ, ambasador i pułkownik rezerwy Wojska Polskiego. Reprezentant