//

Zajęcia z klasą patronacką III LO w Grudziądzu

4 mins read

11 lutego 2022 roku podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy ANS w Gnieźnie a III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Grudziądzu. Współpraca naszej uczelni ze szkołami ponadpodstawowymi w regionie to wspaniała okazja na nawiązywanie relacji z uczniami i nauczycielami! Przekonali się o tym dzisiaj zdolni i ambitni uczniowie klasy pierwszej III LO z Grudziądza, nad którą patronat wiedzie Instytut Nauk o Bezpieczeństwie ANS Gniezno!

24 lutego 2023 roku przedstawiciele uczelni wybrali się w podróż do Grudziądza, w celu przeprowadzenia warsztatów z uczniami. Student III roku kierunku analityka bezpieczeństwa, Mateusz Kabaciński, prowadził warsztat dotyczący pracy analityka! Mateusz odbył w ostatnim czasie podróż do Rwandy, gdzie szlifował swoje analityczne umiejętności! Uczniowie dowiedzieli się m.in.:

🧐 kim jest analityk?

🧐 jak przebiega proces gromadzenia informacji?

🧐 co dzieje się z zebranymi przez analityka danymi?

🧐 jak różny jest przekaz medialny dotyczący sytuacji w danym kraju od rzeczywistości.

Posługując się doświadczeniem z podróży do Afryki, Mateusz pokazał również uczniom, jak często błędnie posługujemy się stereotypami o Afryce oraz jak wygląda rzeczywistość i codzienne życie w Rwandzie. Pytaniom uczniów nie było końca! Licealiści dopytywali o walutę w Rwandzie, jakość dróg, wiek, w którym dzieci osiągają pełnoletność. Młodzież interesowała się również elementami nadrukowanymi na banknotach – frankach rwandyjskich, stosunku lokalnej waluty do dolara, kosztach zakwaterowania w hotelach, kosztach posiłków i transportu. Mateusz przedstawił licealistom wiele zdjęć z podróży, na których można było zobaczyć piękno Rwandy.

W pracy analityka niezmiernie ważne są również umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej, co w trakcie warsztatu przybliżyła uczniom grudziądzkiego liceum Natalia Jurkiewicz, doświadczona w tym obszarze psycholog. Licealiści mają ogromną świadomość tego, w jaki sposób umiejętnie i efektywnie się komunikować, co można było wywnioskować po ilości ich ciekawych obserwacji, przykładów oraz aktywności w trakcie zajęć! Jakie zagadnienia omawiali licealiści w trakcie zajęć z psychologiem?

🧐 jakie elementy składają się na proces komunikacji?

🧐 co wpływa na wzajemne komunikowanie się?

🧐 jakie stereotypy są związane z komunikowaniem się?

🧐 jak się zaprezentować?

Uczniowie brali udział w przygotowanych ćwiczeniach, które pokazywały praktyczne aspekty wykorzystania psychologii w życiu codziennym i pracy analityka.

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi za możliwość spędzenia całego dnia z uczniami!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Zobacz w dziale: DZIEJE SIĘ

Rwanda – Singapur Afryki…

Relacja studentów Analityki Bezpieczeństwa Opracowali: Katarzyna Woźniak oraz Mateusz Kabaciński Wstęp 22 grudnia 2022 r. po

Uczą nas doświadczeni praktycy!

Wykładowcy kierunku analityka bezpieczeństwa to wysokiej klasy specjaliści, którzy przekazują studentom wiedzę i doświadczenia, gromadzone przez